CDN ile Satışlarını Arttır


CDN satışlarını dönüşümlerini sayfada kalma süreni müşteri memnuniyetini arttırır! Peki Nasıl?

CDN'in kısaca ne olduğunu anlatmak gerekirse; Bir tarayıcı(kullanıcı) web sitenden bir obje çağırdığında (resim, video, css, javascript dosyaları) bu objeler, senin sunucun tarafından kullanıcıya servis edilir. Bu durum sunucunun cevap vermesi gereken yüzlerce istek olduğunda, kullanıcılarının görmek istedikleri sayfaları/objeleri daha geç görmesine, yani sayfaların daha yavaş açılmasına sebep olur.

Web sitene CDN kurulumu yaptığında, internet siteni ziyaret eden bir kişi x.jpg dosyasını görüntülemek istediğinde önce en yakın CDN’e başvurur. Böylece senin sunucuna yardım eden dünyanın bir çok noktasında ve Türkiye'de  konumlanmış +30 CDN noktası olacaktır.

Yapılan analizler satış ve dönüşüm oranlarının artmasının, kullanıcı ve açılış sayfası deneyimini iyileştirmekten geçtiğini gösteriyor. Özellikle açılış sayfası deneyimini arttırmak için web sayfasının açılış hızı önemli rol oynuyor. Kendini ve firmasını iyi ifade etmek isteyen web site sahipleri, bu farkındalığa eriştiğinde CDN kullanmanın kaçınılmaz olduğunu biliyor ve sitelerine bir CDN servisi kuruyor.


Kissmetrics'e Göre:

İnternet ve teknoloji dünyasının gelişmesi ile artık tüm web sitelerinin kalitesi kullanıcı ve açılış sayfası deneyimini iyileştirmekten geçiyor. Bu iki kriterin hakkını veren sitelerde müşteri memnuniyeti arttığından satış ve dönüşüm oranlarının da arttığı gözlemleniyor. Özellikle açılış sayfası deneyiminin önemli bir parçası olan hız arttırıldığında, web sitenize gelen kullanıcılarınız, sitenizde daha uzun kalıyor ve sitenizden mutlu ayrılıyor.

Kullanıcıların %78'i yavaş açılan sitelerden rakip sitelere gidiyor
78%
Kullanıcıların %47'si sayfaların 2 sn. içinde açılmasını bekliyor
47%
Kullanıcıların %40'ı 3 sn. uzun açılan sitede abandon oluyor
40%
Kullanıcıların %44'ü kötü site deneyimlerini paylaşıyor
44%

CDN Kullanmaya Nasıl Başlarım?

  • 1

    Kaynak Oluştur

  • 2

    DNS Tanımla

  • 3

    Kodlarını Değiştir


Avantajlı CDN Fiyatları

Paket Adı Fiyatı Trafik Kotası GB Birim Fiyatı  

CDN-100

$10 / Yıl

100 GB

$0,100 / GB

Hemen Al

CDN-250

$24 / Yıl

250 GB

$0,096 / GB

Hemen Al

CDN-500

$44 / Yıl

500 GB

$0,088 / GB

Hemen Al

 

CDN Hizmeti'nin avantajlarını kaçırmadan, hızlanmaya hemen başla

Ücretsiz Kayıt Ol >> Sitene Uygun Paketi Seç >> CDN Kur >> Hızına Hız Kat!